Zjawisko kawitacji polega na lokalnym spadku cisnienia spowodowanym drgającą z częstotliwością 24-32 kHz płytką urządzenia co prowadzi do powstania mikroskopijnych  pęcherzyków gazu. Pęcherzyki zapadają się (implodują) co wytwarza falę uderzeniową delikatnie usuwającą martwe komórki warstwy rogowej naskórka, nadmiar sebum z porów i mieszków włosowych oraz zaskórniki. Dodatkowo wibracje ultradźwiękowe wywołują mikromasaż który poprawia mikrokrążenie przez co komórki skóry są lepiej dotlenione, odżywione oraz następuje poprawa absorpcji substancji aktywnych aplikowanych na skórę.

Zapewnia ona wygładzenie i regenerację skóry, poprawia mikrokrążenie, ma działanie dezynfekujące. Zabieg polecany szczególnie do bardzo wrażliwej, delikatnej, cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, trudno gojącej się, a także jako bezinwazyjne oczyszczanie skóry skłonnej do wyprysków, trądzikowej, przetłuszczającej się.

Efekty:

Widocznie wygładzona i delikatna w dotyku skóra, z otwartymi porami i mieszkami włosowymi, zdezynfekowana (bakterie i drobnoustroje zostają rozerwane). Skóra może ulec lekkiemu zaczerwienieniu, które zniknie po kilku minutach.