Powiększanie ust

Usta jędrne i ponętne

Jakie preparaty można zastosować w zabiegach modelowania ust?

Do powiększenia i modelowania ust stosuje się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Do zabiegu powiększania i rewitalizacji ust stosujemy preparaty Juvederm  Ultra Smile.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

W zależności od oczekiwań indywidualnych pacjentów istnieje możliwość dodania ustom objętości, osiągnięcia lub wzmocnienia równowagi (symetrii) pomiędzy wargą górną a dolną, poprawy konturu i nadaniu ustom oczekiwanego kształtu. Preparaty wpływają na podniesienie i wypełnienie kącików ust, podniesienie tzw. „łuku kupidyna” oraz rynienki przynosowej, wypełnienie drobnych linii i zmarszczek np. tzw. „zmarszczek palacza”, nadanie ustom świeżości, a skórze – zdrowego i aksamitnego wyglądu.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz medycyny estetycznej po wstępnej rozmowie z pacjentem i poznaniu jego oczekiwań dobiera odpowiedni preparat, który wprowadzany jest metodą iniekcji śródskórnej w planowaną lokalizację. Cały zabieg trwa około 20 minut, z dodatkowym znieczuleniem zabieg może trwać nawet godzinę. Efekt widoczny jest natychmiast po zakończeniu zabiegu.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Usta to szczególnie wrażliwy i czuły obszar, który wymaga specjalnego traktowania. Preparaty, które stosujemy są wzbogacone w środek znieczulający – lidokainę. Tym samym preparaty zapewniają maksymalny komfort – bez odczuwania bólu w trakcie, jak i po zabiegu. Istnieje możliwość dodatkowego znieczulenia miejsca zabiegowego stosując maści znieczulające 30-40 minut przed przystąpieniem do zabiegu.

Na jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu powiększania ust utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Jest to zależne od wieku pacjenta, trybu życia oraz rodzaju skóry. Po tym okresie zastosowany materiał ulega całkowitej biodegradacji.
Jakich efektów ubocznych możemy spodziewać się po wykonaniu zabiegu?
Po zabiegu mogą pojawić się minimalne opuchnięcia warg utrzymujące się kilka dni. W miejscu wkłucia jest możliwość pojawienia się siniaków.