Czym jest Sculptra?

Sculptra to preparat zawierający syntetyczną substancję zwaną kwasem L-polimlekowym.
Sculptra to jedyny preparat do wykonywania minimalnie inwazyjnego zabiegu w medycynie estetycznej.

Przywraca ona objętość skóry w obszarach dotkniętych jej ubytkiem, takich jak bruzdy, zmarszczki czy fałdy powstałe na skutek naturalnego procesu starzenia. Wykorzystywana jest również do poprawy jędrności skóry w okolicy kolan, wewnętrznych stron ud, ramion.

Jak działa Sculptra?

Efektem działania  jest stymulacja fibroblastów i produkcja własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze.  Preparat działa stopniowo przywracając to co zostało utracone z upływem lat.

Jakie zapewnia efekty?

Efektami kuracji jest pełniejsza twarz oraz naturalnie gładsza skóra przy minimalnej potrzebie wykonywania dodatkowych zabiegów korygujących. Stopniowo przywraca napięcie skóry. Skóra staje się wygładzona i ujędrniona.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Sculptra działa stopniowo, w naturalny sposób pobudzając organizm do produkcji własnego kolagenu, a tym samym powodując trwałe ujędrnienie skóry. Po upływie 4 do 6 tygodni konieczna jest ocena stanu skóry. Po tym okresie lekarz decyduje, czy potrzebne są dodatkowe zabiegi.

Na jak długo utrzymują się efekty kuracji?

Efekty kuracji jest indywidualny u każdego pacjenta. W wielu przypadkach uzyskane rezultaty utrzymują się nawet do 3 lat. Jednak zabiegi wykonuje się od dwóch do czterech razy. Zabiegi wykonywane są wtedy w miesięcznych odstępach.

Czy zabieg jest bolesny?

Wstrzykiwanie preparatu Sculptra wywołuje lekki dyskomfort. Preparat jest co prawda wstrzykiwany głęboko śródskórnie lub podskórnie, lecz mikroskopijne dawki wprowadza się za pomocą ultracienkiej igły. W celu zwiększenia komfortu pacjenta, lekarz może przed wykonaniem zastrzyku miejscowo znieczulić obszar skóry objęty kuracją. Znieczulenie jest darmowe do zabiegu.

Jak długo trwa zabieg?

Zwykle pojedynczy zabieg z użyciem preparatu Sculptra trwa od 20 do 30 minut, w zależności od obszarów skóry objętych kuracją oraz efektów, jakie pacjent chce uzyskać. Wykonując dodatkowe znieczulenie kremem znieczulającym zabieg może przedłużyć się o 30minut.

O czym należy pamiętać?

W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko. Podczas miesiączki  nie powinno się wykonywać zabiegi.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazania do zabiegu są: choroby autoimmunologiczne, ciąża i okres karmienia, skłonność do powstawania blizn przerostowych, aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne w miejscu iniekcji, niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe.