Dłonie i Stopy

Piękne/lśniące paznokcie, skórki i pięty!

 dlonie-i-stopy

MANICURE TRADYCYJNY

Ozdobą wypielęgnowanych dłoni są zadbane paznokcie o regularnym kształcie, przy wyborze którego należy kierować się naturalną formą palca i płytki paznokciowej. Aby zachować raz nadany kształt paznokci i wypielęgnowane skórki, należy systematycznie, przynajmniej raz na tydzień, przeprowadzić manicure w naszym Studio Urody 11.

PAZNOKCIE ŻELOWE

Jedną z wielu metod przedłużania płytki paznokcia jest metoda żelowa. Dużym powodzeniem cieszy się nie tylko w Polsce, ale i w takich krajach jak Niemcy. Francja, Irlandia. Rosja, Czechy, Szwecja, a także Stany Zjednoczone czy Chiny. Jest to metoda światło-utwardzalna, tak więc niezbędnym elementem wyposażenia stanowiska do tipsów żelowych jest lampa UV oraz specjalny płyn, który pozwala usunąć tzw. warstwę dyspresyjną. Bardzo ważne jest prawidłowe nałożenie żelu. Zaletą metody żelowej jest delikatny i naturalny wygląd przedłużanych paznokci, tak więc metoda ta jest szczególnie polecana osobom wymagającym, bezkompromisowo podchodzącym do swojego wizerunku.

MANICURE BIOLOGICZNY

Polega na użyciu specjalnego płynu złuszczającego rogową warstwę naskórka. Taki zabieg zastępuje wycinanie. Przy manicure biologicznym do usuwania skórek nie używamy cążek ani żadnych metalowych narzędzi. Taka technika zapobiega infekcjom i mechanicznym urazom matrycy paznokcia.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp obejmuje nie tylko codzienne ich mycie, ale także stosowanie odpowiednich preparatów zmiękczających, przeciwpotowych, gimnastyka stóp, noszenie odpowiedniego obuwia oraz prawidłowe ułożenie stóp podczas wypoczynku. Zabiegiem kosmetycznym najczęściej proponowanym w gabinetach jest pedicure. Pedicure to zabieg pielęgnujący i upiększający stopy. Obejmuje zmycie lakieru, skrócenie, opiłowanie oraz oczyszczenie paznokci. W jego zakres zalicza się również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt. Pedicure zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci. Pedicure specjalistyczny to zabieg obejmujący usunięcie modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci.