Wypełnianie zmarszczek

 

KONSULTACJA Z PANIĄ Dr AGNIESZKĄ MONCZNIK- BEZPŁATNA!!!

Kiedy można zastosować  zabieg wypełnienia bruzd i zmarszczek?

Słońce, stres, palenie tytoniu, wolne rodniki,  oraz upływ czasy powodują, że w naszej skórze zmniejsza się ilość włókien kolagenowych a także kwasu hialuronowego.      Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem skóry wiążącym cząsteczki wody. Brak kwasu hialuronowego powoduje wiotkość skóry, co w konsekwencji niesie za sobą powstawanie zmarszczek i bruzd. Odpowiednio dobrane preparaty wstrzyknięte w miejsca wymagające wypełnienia w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd, korygując powstałe głębokie bruzdy i zmarszczki.

Na jakie obszary twarzy można stosować wypełniacze?

Wypełniacze stosujemy w celu korekcji bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust oraz okolic oczu tj. „kurzych łapek: i „doliny łez”.

Na czym polega zabieg wypełniania i jakie są jego efekty?

Zabieg wypełniania zmarszczek polega na podaniu substancji wypełniających w dno zmarszczki, wypełniacz powodując jej wypchnięcie, co daje natychmiastowy efekt jej spłycenia lub całkowitego usunięcia. Kwas hialuronowy, który jest używany do wypełniania zmarszczek to naturalnym składnik skóry każdego człowieka. Ma on postać elastycznego, przezroczystego żelu, który po wprowadzeniu do skóry daje bardzo naturalne efekty.

Kiedy należy się spodziewać efektów?

Efekty widoczne są natychmiast po wstrzyknięciu preparatu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się przez 6-8 miesięcy.

Jak wygląda i jak długo trwa zabieg?

Zabieg wypełniania trwa 30minut. Czas zabiegu może się wydłużyć w przypadku zastosowania znieczulenia do ok godziny. Preparat odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb  jest podawany za pomocą bardzo cienkiej igły przez wyspecjalizowanego lekarza medycyny estetycznej. Dodatkowo po wypełnieniu zmarszczek i bruzd lekarz przeprowadzający zabieg wykonuje delikatny masaż. Znieczulenie jest w cenie zabiegu.

O czym należy pamiętać?

Dwa dni przed zabiegiem i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec  rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E, preparatów zawierających wyciąg z Gingko. Nie zaleca się też przeprowadzać zabiegu podczas miesiączki.

Jakie są objawy po zabiegu?

Po zabiegu może pojawić się: zaczerwienienie, obrzęk, krwiaki w miejscu podania, ból w miejscu wstrzyknięcia wypełniacza (objawy te znikają w ciągu 72 godzin), świąd w przypadku skóry wrażliwej, sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: choroby autoimmunologiczne, ciąża i okres karmienia, skłonność do powstawania blizn przerostowych, aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne w miejscu iniekcji, niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ!